Депресія, що виникає після інфаркту, збільшує ризик смерті

13.10.2015

Європейське товариство кардіологів опублікувало інформацію про те, що депресія, яка виникає після інфаркту, збільшує ризик смерті. Кардіологи обґрунтовують свої висновки результатами проведеного дослідження.

В ході дослідження вчені з університету в Лозанні протягом року вивчали історії хвороби 1 тис. 165 пацієнтів, які страждають гострим коронарним синдромом. Після року спостереження було встановлено, що близько 30% пацієнтів, які раніше перенесли інфаркт міокарда, страждали депресією до або після перенесеного серцевого нападу. 11% пацієнтів позбулися депресивного компонента після того, як зникли наслідки інфаркту. При цьому вчені підкреслюють, що депресія провокує шкідливі звички, такі як алкоголь і куріння, що в свою чергу також призводить до захворювання на цукровий діабет. Крім того, депресивний стан може спровокувати повторний інфаркт і привести до смерті пацієнта.

Європейське товариство кардіологів наполегливо рекомендує вести здоровий спосіб життя і особливо стежити за своїм психічним здоров'ям, так як депресивний стан загрожує розвитком багатьох фізичних захворювань.